Μια πρωτοποριακή σκέψη των ανθρώπων του Μουσείου Σολωμού και Επιφανών Ζακυνθίων έλαβε πραγμάτωση φέτος και... κατά του κάθε λογής καύσωνα. Όμορφα παιχνίδια με χαρτί: Βεντουλέτες, εμπνευσμένες από τα γοητευτικά ριπίδια της Συλλογής Χαριάτη του εν λόγω Μουσείου, οι οποίες μάλιστα φέρουν στίχους του Διονυσίου Σολωμού. Τουτέστιν, δροσιά σολωμική στο πρόσωπό μας! Εύγε, φίλοι, για ό,τι σπουδαίο προετοιμάζετε!!!
Ο Οικουμενικός Πατριάρχης στον πανηγυρίζοντα Ναό της Αγ. Παρασκευής
Πικριδίου
-
Η Α. Θ. Παναγιότης ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος, χοροστάτησε
την Παρασκευή, 26η Ιουλίου 2024, στην Θεία Λειτουργία, στον πανηγυρίζοντα
Ι. Ν....
Πριν από 3 ώρες
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου