Ξανά και πολύ ισχυρός... Και αυτή τη φορά το επίκεντρο στα νοτιοδυτικά της Κεφαλονιάς, στην ευρύτερη περιοχή του Ληξουρίου. Όπως αποτυπώνεται ανωτέρω [στο Euro-Med Seismological Centre (EMSC), απ' όπου μάλιστα αντλούμε τα στοιχεία] ήταν 5,2 ρίχτερ σε βάθος 10 χιλιομέτρων, γι' αυτό ταρακούνησε όλη την δυτική Ελλάδα. Σ' εμάς, εδώ στη Ζάκυνθο, μάς έδωσε να... καταλάβουμε, αν και γυρίσαμε πλευρό (ήταν 1.15 μετά τα μεσάνυχτα), μια και είμαστε μαθημένοι από τέτοια.
Ο Οικουμενικός Πατριάρχης στον πανηγυρίζοντα Ναό της Αγ. Παρασκευής
Πικριδίου
-
Η Α. Θ. Παναγιότης ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος, χοροστάτησε
την Παρασκευή, 26η Ιουλίου 2024, στην Θεία Λειτουργία, στον πανηγυρίζοντα
Ι. Ν....
Πριν από 4 ώρες
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου