Η φωτοθήκη διαφόρων χαρακτηριστικών προσώπων από τη Νότιο Αφρική (σήμερα μόνον από το Γιοχάνεσμπουγκ) συνεχίζεται. Μες από τις συγκεκριμένες -ενδιαφέρουσες, θεωρούμε- αποτυπώσεις μας τού Ιουνίου 2010, το ασκημένο μάτι μπορεί πολύ εύκολα να ξεδιακρίνει στοιχεία από τον πολιτισμό του τόπου, αλλά -θα λέγαμε- και πτυχές από την διαχρονία της ιστορίας και των πόνων του. Τα πρόσωπα είναι ανοιχτά βιβλία. Ας τα μελετήσουμε!
Ο Οικουμενικός Πατριάρχης στον πανηγυρίζοντα Ναό της Αγ. Παρασκευής
Πικριδίου
-
Η Α. Θ. Παναγιότης ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος, χοροστάτησε
την Παρασκευή, 26η Ιουλίου 2024, στην Θεία Λειτουργία, στον πανηγυρίζοντα
Ι. Ν....
Πριν από 4 ώρες
3 σχόλια:
Είναι τα ίδια πρόσωπα που συναντά κανείς παντού στο κέντρο της Αθήνας, και στα παγκάκια όλης της γης, στραπατσαρισμένα, σαν να πέρασε από πάνω τους βίαια η ζωή και να όργωσε τον πόνο σε βαθιά αυλάκια, κι έχουν το ίδιο Βλέμμα..!
Το κειμενάκι της ανάρτησης ["κειμενάκι" λόγω μεγέθους μόνο, να ξηγιόμαστε!] πρόλαβε το σχόλιό μου. Ρεπορτάζ από μόνες τους οι φωτογραφίες.
Καλά ταξίδια- και να τα μοιραζόμαστε:-)
Αυτά τα φωτογραφικά είναι που μου αρέσουν! Η απόλυτη πραγματικότητα!
Δημοσίευση σχολίου