Τι λέτε; Μπαίνουμε στο πολυτελές αυτό Ξενοδοχείο της μοζαμβικανής πρωτεύουσας; Όλα τριγύρω μας λειτουργούν σε ρυθμούς εξωτικούς και χαλαρωτικούς! Βέβαια, όλο αυτό δεν αποτελεί σύνοψη της τοπικής πραγματικότητας... Κατά καιρούς, έχουμε ασχοληθεί με αυτήν και θα επανέλθουμε σε άλλη ευκαιρία. Τώρα πάντως, κάνουμε μια μικρή παρένθεση στην ...πολιτικοκοινωνική παρέμβαση του Ίσκιου μας, για -έστω και εικονική- χλιδή!!! Κατακαλόκαιρο λοιπόν (μήνα Φεβρουάριο 2011) στο κύμα του Ινδικού Ωκεανού!!!
Ο Οικουμενικός Πατριάρχης στον πανηγυρίζοντα Ναό της Αγ. Παρασκευής
Πικριδίου
-
Η Α. Θ. Παναγιότης ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος, χοροστάτησε
την Παρασκευή, 26η Ιουλίου 2024, στην Θεία Λειτουργία, στον πανηγυρίζοντα
Ι. Ν....
Πριν από 3 ώρες
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου