Εξασφαλίσαμε και Σάς παρουσιάζουμε πρώτοι, εδώ στον ίσκιο του Ήσκιου, τον πάπυρο του Βραβείου Δοκιμίου της Ακαδημίας Αθηνών, το οποίο απονεμήθηκε χθες το βράδυ στον παμφίλτατο φίλο και συνεργάτη μας ΔΙΟΝΥΣΗ Ν. ΜΟΥΣΜΟΥΤΗ, για την συλλογή δοκιμίων του περί του Ούγκο Φόσκολο, δια του οποίου, όπως χαρακτηριστικά αναγράφεται, "έξοχον θεράποντα τής του δοκιμίου τέχνης εαυτόν ανέδειξεν"!!! Μαζί και τρεις φωτογραφίες από την απονομή!
Ο Οικουμενικός Πατριάρχης στον πανηγυρίζοντα Ναό της Αγ. Παρασκευής
Πικριδίου
-
Η Α. Θ. Παναγιότης ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος, χοροστάτησε
την Παρασκευή, 26η Ιουλίου 2024, στην Θεία Λειτουργία, στον πανηγυρίζοντα
Ι. Ν....
Πριν από 3 ώρες
2 σχόλια:
Άξιος! Εύγε....
και για το περιοδικό μας μεγάλη τιμή...
Πολλά συγχαρητήρια αγαπητέ Διονύση!!!
Δημοσίευση σχολίου