Υλικό από το ταξίδι τού π. Παναγιώτη Καποδίστρια στην Pretoria τής Νοτίου Αφρικής τον Ιανουάριο - Φεβρουάριο 2012, ο οποίος ευχαριστεί ξανά και ξανά τον Μ. Β. για την αβραμιαία φιλοξενία. Και, παρότι έχει ήδη ανοιχτή πρόσκληση για μιαν επανάληψη, περιορίζεται -λόγω Κρίσης- σε μιαν εικονική επανεπίσκεψη, εξίσου "αρμένικη", όπως και η πρώτη!!!
Ο Οικουμενικός Πατριάρχης στον πανηγυρίζοντα Ναό της Αγ. Παρασκευής
Πικριδίου
-
Η Α. Θ. Παναγιότης ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος, χοροστάτησε
την Παρασκευή, 26η Ιουλίου 2024, στην Θεία Λειτουργία, στον πανηγυρίζοντα
Ι. Ν....
Πριν από 4 ώρες
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου