Σήμερα, στιγμές από την επίσκεψη ορισμένων φοιτητών του ΤΕΙ Ιονίων Νήσων (Παραρτήματος Ζακύνθου) στο Μεταβυζαντινό Μουσείο Ζακύνθου . Το γενικό θέμα του φετινού εορτασμού είναι "Μουσεία για μια βιώσιμη Κοινωνία", το το υπο-θέμα του δικού μας Μουσείου "Η τέχνη της Επτανησιακής Σχολής στη Ζάκυνθο το 18ο και 19ο αιώνα. Η εξελικτική πορεία της ζωγραφικής στην πολυπολιτισμική κοινωνία του νησιού".
Ο Οικουμενικός Πατριάρχης στον πανηγυρίζοντα Ναό της Αγ. Παρασκευής
Πικριδίου
-
Η Α. Θ. Παναγιότης ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος, χοροστάτησε
την Παρασκευή, 26η Ιουλίου 2024, στην Θεία Λειτουργία, στον πανηγυρίζοντα
Ι. Ν....
Πριν από 3 ώρες
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου