Βράδυ 20ής Ιουνίου 2016. Συναυλία με έργα Μίκη Θεοδωράκη και τη Μαρία Φαραντούρη στα Νιωπήγεια Κισσάμου στο πλαίσιο της Αγίας και Μεγάλης Συνόδου, που διεξάγεται αυτές τις μέρες στο Κολυμπάρι των Χανίων της Κρήτης. Παρών ήταν ο Οικουμενικός Πατριάρχης Βαρθολομαίος και άλλοι Προκαθήμενοι της Ορθόδοξης Εκκλησίας.
Ο Οικουμενικός Πατριάρχης στον πανηγυρίζοντα Ναό της Αγ. Παρασκευής
Πικριδίου
-
Η Α. Θ. Παναγιότης ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος, χοροστάτησε
την Παρασκευή, 26η Ιουλίου 2024, στην Θεία Λειτουργία, στον πανηγυρίζοντα
Ι. Ν....
Πριν από 4 ώρες
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου