Δεδομένου ότι φέτος στη Ζάκυνθο, εξαιτίας του φόβου των σεισμών, δεν πραγματοποιήθηκε παρέλαση για την εθνική επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940 και το ιστορικό "ΟΧΙ" των Ελλήνων, προτείνουμε ένα νοητό και διαδικτυακό άλμα. Να δούμε την παρέλαση των μαθητών και του στρατού σε μια μικρή επαρχιακή κωμόπολη της Θεσπρωτίας, δηλαδή τους Φιλιάτες. Ακολουθεί το σχετικό βίντεο:
Ο Οικουμενικός Πατριάρχης στον πανηγυρίζοντα Ναό της Αγ. Παρασκευής
Πικριδίου
-
Η Α. Θ. Παναγιότης ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος, χοροστάτησε
την Παρασκευή, 26η Ιουλίου 2024, στην Θεία Λειτουργία, στον πανηγυρίζοντα
Ι. Ν....
Πριν από 3 ώρες
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου