Ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος, σήμερα, νωρίς το απόγευμα, μετέβη στο σημείο της τρομοκρατικής επίθεσης στη Μεγάλη Οδό του Πέραν, όπου άφησε ένα μπουκέτο με λευκά λουλούδια και προσευχήθηκε για την ανάπαυση των θυμάτων, προέβη δε και σε δηλώσεις στα Μ.Μ.Ε., καταδικάζοντας το αποτρόπαιο γεγονός και γενικά την τρομοκρατία, και τονίζοντας ότι η Εκκλησία προσεύχεται διαρκώς για την ειρήνη στον κόσμο, και για την ενότητα και συνεργασία ανθρώπων και λαών.
Ο Οικουμενικός Πατριάρχης στον πανηγυρίζοντα Ναό της Αγ. Παρασκευής
Πικριδίου
-
Η Α. Θ. Παναγιότης ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος, χοροστάτησε
την Παρασκευή, 26η Ιουλίου 2024, στην Θεία Λειτουργία, στον πανηγυρίζοντα
Ι. Ν....
Πριν από 4 ώρες
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου