Στο περιθώριο των εργασιών της 17ης Διακοινοβουλευτικής Συνέλευσης Ορθοδοξίας (Ερεβάν της Αρμενίας, 29 Ιουνίου - 2 Ιουλίου 2010) οι Σύνεδροι Βουλευτές και οι λοιποί συμμετασχόντες συνεργάτες τους θεώρησαν ιερό καθήκον τους, να προσκυνήσουν στο Μνημείο της Γενοκτονίας, λαμβάνοντας μέρος στη σχετική Επιμνημόσυνη Δέηση και ν' αποθέσουν εκεί λουλούδια τιμής. Από εκείνη τη σεμνή τελετή προέρχονται οι αποκλειστικές φωτογραφίες που δημοσιεύουμε.
Ο Οικουμενικός Πατριάρχης στον πανηγυρίζοντα Ναό της Αγ. Παρασκευής
Πικριδίου
-
Η Α. Θ. Παναγιότης ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος, χοροστάτησε
την Παρασκευή, 26η Ιουλίου 2024, στην Θεία Λειτουργία, στον πανηγυρίζοντα
Ι. Ν....
Πριν από 3 ώρες
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου