Άλλη μια βόλτα σήμερα, αμέριμνη (;), στην πόλη της Pretoria, στη South Africa. Αφήνουμε τις εικόνες να μιλήσουν! Ή, μάλλον, πίσω από την επίπλαστη ηρεμία να οσμησθείτε κι εσείς, φίλοι μου, το κρυφό ποτάμι της έχθρας των Έγχρωμων για τους (λεγόμενους) Λευκούς, των πολλά βασανισμένων Εντοπίων από τους πατροπαράδοτους έξωθεν Εισβολείς, οι οποίοι εφόρμησαν, στρογγυλοκάθησαν στον τόπο τους και τώρα θεωρούν τους εαυτούς τους δικαιωματικούς κυρίαρχους τού... παιχνιδιού!... Ναι, μα όσο θέλει η γάτα...
Ο Οικουμενικός Πατριάρχης στον πανηγυρίζοντα Ναό της Αγ. Παρασκευής
Πικριδίου
-
Η Α. Θ. Παναγιότης ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος, χοροστάτησε
την Παρασκευή, 26η Ιουλίου 2024, στην Θεία Λειτουργία, στον πανηγυρίζοντα
Ι. Ν....
Πριν από 2 ώρες
1 σχόλιο:
Ωραίες αυτές οι αμέριμνες βόλτες -αρκεί να είναι οι κλειδαριές του αυτοκινήτου στο lock...
Δημοσίευση σχολίου