Κυκλοφόρησε αυτές τις ημέρες η αφίσα για την Giostra της Ζακύνθου 2011. Στην τρικολόρε σύνθεση,που επιμελήθηκε η καλή Ζακυνθινή Ζωγράφος Μαρία Ρουσέα, μπήκε ένθετο ένα σχέδιο του αείμνηστου πατέρα της ζωγράφου - αγιογράφου Χρήστου Ρουσέα, το οποίο αποτυπώνει άριστα την αίσθηση που αποπνέουν οι αρχαίοι αυτοί ιππικοί αγώνες του Τζάντε μας! Μπράβο στην αγαπητή μας Μαρία!!! Να έχει υγεία, ώστε να τεχνουργεί τις Μνήμες του τόπου μας διαρκώς παρούσες και δυναμικές!
Ο Οικουμενικός Πατριάρχης στον πανηγυρίζοντα Ναό της Αγ. Παρασκευής
Πικριδίου
-
Η Α. Θ. Παναγιότης ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος, χοροστάτησε
την Παρασκευή, 26η Ιουλίου 2024, στην Θεία Λειτουργία, στον πανηγυρίζοντα
Ι. Ν....
Πριν από 3 ώρες
1 σχόλιο:
Ανεπανάληπτη Μαρία!
Μου αρεσει πολύ η αποτύπωση της κίνησης!
Ναναι καλά και να συνεχίζει να μας προσφέρει.
Δημοσίευση σχολίου