Είμαστε ακόμη στο Μαπούτο της Μοζαμβίκης! Ζωή χαρισάμενη! Μια βόλτα Σάς παίρνουμε όλους με το βανάκι, με το οποίο κυκλοφορούμε, ώστε να γνωρίσουμε γωνιές της πόλης! Ζέστη πολύ. Είναι ο καυτός Αύγούστός τους εδώ, νότος γαρ! Υγρασία πολλή και αέρηδες από τον Ινδικό. Όλα υπάρχουν εδώ! Πάμε!
Ο Οικουμενικός Πατριάρχης στον πανηγυρίζοντα Ναό της Αγ. Παρασκευής
Πικριδίου
-
Η Α. Θ. Παναγιότης ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος, χοροστάτησε
την Παρασκευή, 26η Ιουλίου 2024, στην Θεία Λειτουργία, στον πανηγυρίζοντα
Ι. Ν....
Πριν από 3 ώρες
2 σχόλια:
Πάτερ, τὴν εὐχή σας!
Εὐχόμαστε νὰ εἶστε καλά!
Τὰ φωτορεπορτάζ σας εἶναι πολὺ σημαντικὰ γιὰ μᾶς καὶ περιμένουμε ἀνυπόμονα κι ἄλλα γιὰ νὰ γνωρίσουμε κι ἐμεῖς τὴν χώρα ποὺ ἀνάθεσε ὁ Κύριος στὸν συμπατριώτη μας νὰ ποιμάνῃ!
Καλὴ ἐπιστροφὴ στὸ Νησί τοῦ Ἁγίου μας!
Να πω πάλι ότι ζηλεύω; :-)
Δημοσίευση σχολίου