Ξανά στην γοητευτική πόλη των Πόλεων! Από το μεσημέρι (όπως μαρτυρούν οι φωτογραφίες μας) εισπράττουμε τις πνοές του Βόσπορου και το φιλικό γκρι του Νοεμβρίου της Κωνσταντινούπολης! Εδώ φορτίζεις νου και καρδιά, μάλιστα δε από το πολύφωτο Φανάρι των Ορθοδόξων, ασπαζόμενος το κατάφορτο από Ιστορία χέρι του Οικουμενικού Πατριάρχη και προσπαθείς να εισοδεύσεις σ' έναν πολιτισμό που έχει φθαρεί, αν κι επιμένει να σού δείχνει το αρχαίο κάλλος του, με κάθε δυνατό τρόπο!!!
Ο Οικουμενικός Πατριάρχης στον πανηγυρίζοντα Ναό της Αγ. Παρασκευής
Πικριδίου
-
Η Α. Θ. Παναγιότης ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος, χοροστάτησε
την Παρασκευή, 26η Ιουλίου 2024, στην Θεία Λειτουργία, στον πανηγυρίζοντα
Ι. Ν....
Πριν από 3 ώρες
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου