Αυτόν τον καιρό, η πόλη του Κιέβου ζει το φθινόπωρό της σε όλη του την ισχύ. Παντού φυλλόρροια, βροχές με πολλή υγρασία, θερμοκρασία από 9 (τις κακές ημέρες) έως 19 (τις καλές ημέρες), ενώ όλοι προετοιμάζονται για τον επί θύραις χειμώνα, ο οποίος έρχεται συνήθως βαρύς, ασήκωτος και καταχιόνιστος! Το Κίεβο βιώνει χιόνι πολύ, ίσαμε ένα μέτρο και βάλε, από τα μέσα Νοεμβρίου έως τα τέλη του Μαρτίου και μάλιστα ανελλιπώς!... Τόσο λευκό με δυσκολία το αντέχουν, όπως μας δήλωσαν...
Ο Οικουμενικός Πατριάρχης στον πανηγυρίζοντα Ναό της Αγ. Παρασκευής
Πικριδίου
-
Η Α. Θ. Παναγιότης ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος, χοροστάτησε
την Παρασκευή, 26η Ιουλίου 2024, στην Θεία Λειτουργία, στον πανηγυρίζοντα
Ι. Ν....
Πριν από 2 ώρες
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου