Όπως μας πληροφορεί η Οργανωτική Επιτροπή του Συμποσίου Ποίησης, φέτος δεν πρόκειται να πραγματοποιηθεί... Σύμφωνα με την ανακοίνωση, "Ο λόγος είναι ότι, μετά την εκδημία αγαπημένων φίλων της Οργανωτικής Επιτροπής, θεμελιωτών του Συμποσίου, και τα 33 χρόνια της συνεχούς ετήσιας παρουσίας του, απαιτείται αναμόρφωση της Οργανωτικής Επιτροπής και της όλης οργάνωσης του Συμποσίου. Στο διάστημα λοιπόν της χρονιάς της απουσίας του Συμποσίου, θα γίνει αυτή η προσπάθεια της αναμόρφωσής του. Σε επόμενη ανακοίνωση θα παρουσιαστεί το Νέο Συμπόσιο".
Ο Οικουμενικός Πατριάρχης στον πανηγυρίζοντα Ναό της Αγ. Παρασκευής
Πικριδίου
-
Η Α. Θ. Παναγιότης ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος, χοροστάτησε
την Παρασκευή, 26η Ιουλίου 2024, στην Θεία Λειτουργία, στον πανηγυρίζοντα
Ι. Ν....
Πριν από 4 ώρες
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου