Με το Βραβείο Μεταφρασμένης Ποίησης «Άρης Αλεξάνδρου» τιμήθηκε ο αγαπητός φίλος μας και έγκριτος Καθηγητής του Ιονίου Πανεπιστημίου κ. Γιώργος Κεντρωτής για την υποδειγματική μετάφραση του απαιτητικού βιβλίου του Bertolt Brecht, "Η βαβυλωνιακή σύγχυση των λέξεων και άλλα 499 ποιήματα", εκδ. Gutenberg, Αθήνα 2014. Συγχαίρουμε και επαινούμε από καρδιάς τον βραβευθέντα! Άξιος!!!
Ο Οικουμενικός Πατριάρχης στον πανηγυρίζοντα Ναό της Αγ. Παρασκευής
Πικριδίου
-
Η Α. Θ. Παναγιότης ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος, χοροστάτησε
την Παρασκευή, 26η Ιουλίου 2024, στην Θεία Λειτουργία, στον πανηγυρίζοντα
Ι. Ν....
Πριν από 2 ώρες
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου