Τρία κολάζ, εμπνευσμένα από τους στίχους του Ανδρέα Κάλβου, δια χειρός π. Παναγιώτη Καποδίστρια, προστέθηκαν στην Έκθεση Εκδόσεων για τον Ποιητή, που πραγματοποιείται στην Αίθουσα Νιάρχου του Μουσείο Σολωμού και Επιφανών Ζακυνθίων (Βιβλιοθήκη - δεύτερος όροφος), στα πλαίσια των εορτασμών του "Έτους Κάλβου 2019" για την συμπλήρωση 150 χρόνων από τον θάνατό του. Η έκθεση θα είναι ανοιχτή εως 6/12, τις ώρες λειτουργίας του Μουσείου.
Ο Οικουμενικός Πατριάρχης στον πανηγυρίζοντα Ναό της Αγ. Παρασκευής
Πικριδίου
-
Η Α. Θ. Παναγιότης ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος, χοροστάτησε
την Παρασκευή, 26η Ιουλίου 2024, στην Θεία Λειτουργία, στον πανηγυρίζοντα
Ι. Ν....
Πριν από 3 ώρες
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου