Πρωινές ώρες Κυριακής, 10ης Δεκεμβρίου 2023. Φωτογραφίες από την τελευταία συνεδρία του Συνεδρίου "Χαίρε, ω χαίρε, Ελευθεριά", υπό την αιγίδα της Προέδρου της Δημοκρατίας Κατερίνας Σακελλαροπούλου, σε συνδιοργάνωση του Μουσείου Σολωμού και Επιφανών Ζακυνθίων και της Ιονικής Ακαδημίας 1808, 200 χρόνια μετά την συγγραφή του "Ύμνου εις την Ελευθερίαν" του Διονυσίου Σολωμού. Κατά την λήξη, ακούστηκαν σολωμικά τραγούδια από τους "Τραγουδιστάδες της Ζάκυνθος".
Ο Οικουμενικός Πατριάρχης στον πανηγυρίζοντα Ναό της Αγ. Παρασκευής
Πικριδίου
-
Η Α. Θ. Παναγιότης ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος, χοροστάτησε
την Παρασκευή, 26η Ιουλίου 2024, στην Θεία Λειτουργία, στον πανηγυρίζοντα
Ι. Ν....
Πριν από 2 ώρες
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου