Ο Νίκος Κ. ταξίδεψε πριν λίγες ημέρες (17.12.2010) στο Plovdiv, ελληνιστί Φιλιππούπολη, της Βουλγαρίας και μάς έφερε τις πολύ όμορφες χιονισμένες εικόνες που ακολουθούν, οι οποίες -θεωρούμε- διασώζουν τη βαλκανική αίσθηση, όπως περίπου την έχουμε εισπράξει από τα κατά καιρούς διαβάσματα και τ' ακούσματά μας! Χαρείτε τις και, όποιος δύναται, ας εκδράμει!
Ο Οικουμενικός Πατριάρχης στον πανηγυρίζοντα Ναό της Αγ. Παρασκευής
Πικριδίου
-
Η Α. Θ. Παναγιότης ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος, χοροστάτησε
την Παρασκευή, 26η Ιουλίου 2024, στην Θεία Λειτουργία, στον πανηγυρίζοντα
Ι. Ν....
Πριν από 4 ώρες
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου