Με τρία ενδεικτικά βίντεος από αυτοκινήτου και μερικές φωτογραφίες επιστρέφουμε μαζί Σας σήμερα στην πρωτεύουσα της Μοζαμβίκης, που πλέον λέγεται Μαπούτο, ενώ παλαιότερα Λορέντζο Μαρκές! Πρόκειται για μια πόλη όμορφη, ήσυχη και συνάμα κοσμοπολίτικη. Τουλάχιστον αυτά διαπιστώσαμε ως ξένοι εμείς! Σαφώς υπάρχουν προβλήματα, τα οποία αρχίζουν ν' αναφαίνονται στην ενδοχώρα. Η απέραντη θάλασσα πάντως, ο μέγας Ινδικός, δίνει -ούτως ή άλλως- ζωή και χάρη στον τόπο! Ας προσπαθήσουμε μαζί να μετάσχουμε στα θέλγητρα της πόλης!!!
Ο Οικουμενικός Πατριάρχης στον πανηγυρίζοντα Ναό της Αγ. Παρασκευής
Πικριδίου
-
Η Α. Θ. Παναγιότης ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος, χοροστάτησε
την Παρασκευή, 26η Ιουλίου 2024, στην Θεία Λειτουργία, στον πανηγυρίζοντα
Ι. Ν....
Πριν από 3 ώρες
1 σχόλιο:
Η Αφρική ειναι μία,τα ιδια παντού, η καλύβα του Καραγκιόζη δίπλα στο σεράι του πασά...
Καλή Κυριακή...
Δημοσίευση σχολίου