Το οπτικοακουστικό απόσπασμα, που επιφυλάσσουμε στους φίλους του Ίσκιου μας, σήμερα Μεγάλη Παρασκευή, έχει κατ' επανάληψιν μεταδοθεί από την ΕΡΤ και ανήκει στο Αρχείο Γ. και Η. Σγουράκη (1977). Ο αξέχαστος Νίκος Ξυλούρης και ο πολύς Μανώλης Μητσιάς συμψάλλουν στίχους από την πρώτη στάση των Εγκωμίων του Επιταφίου Θρήνου. Κορυφαίες στιγμές απ' όλες τις απόψεις!
Ο Οικουμενικός Πατριάρχης στον πανηγυρίζοντα Ναό της Αγ. Παρασκευής
Πικριδίου
-
Η Α. Θ. Παναγιότης ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος, χοροστάτησε
την Παρασκευή, 26η Ιουλίου 2024, στην Θεία Λειτουργία, στον πανηγυρίζοντα
Ι. Ν....
Πριν από 3 ώρες
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου