Αναγεννησιακές εικόνες με πάσα έννοια! Μέσα στον χρυσοποίκιλτο διάκοσμο της Παναγούλας του Μπανάτου μας, εδώ στη Ζάκυνθο, αναπαύεται ο Μέγας Αθώος Νεκρός, άπνους και πολυταλαιπωρημένος από την ανθρωπότητα, αναμένοντας την Gloria Του! Ας την βιώσουμε με τον αποτελεσματικότερο τρόπο, στοχεύοντας στην προσωπική του καθενός μας Ανάσταση - Αναγέννηση!!!
Ο Οικουμενικός Πατριάρχης στον πανηγυρίζοντα Ναό της Αγ. Παρασκευής
Πικριδίου
-
Η Α. Θ. Παναγιότης ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος, χοροστάτησε
την Παρασκευή, 26η Ιουλίου 2024, στην Θεία Λειτουργία, στον πανηγυρίζοντα
Ι. Ν....
Πριν από 3 ώρες
1 σχόλιο:
Αισθανόμαστε Ιερή συγκίνηση με τα διαδραματιζόμενα πάτερ μου. Εύχομαι σε σας και σέ ολους τους συνεργάτες των ιστοσελίδων σας , ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ , ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ.ΆνναΤσουκαλά Κουφού.
Δημοσίευση σχολίου