Κατάνυξη, εν αναμονή των Παθών του Κυρίου, μεταξύ των Ορθόδοξων του μακρινού Χονγκ Κονγκ. Στον ναό του Αγίου Αποστόλου Λουκά, ο οικείος Μητροπολίτης Σεβ. Μητροπολίτης κ. Νεκτάριος, βοηθούμενος από τον Αρχιμανδρίτη Κωνσταντίνο, τέλεσε το Μυστήριο του Αγίου Ευχελαίου και μετέδωσε την αγιοπνευματική χάρη στους εκκλησιαζόμενους! Έτσι έτοιμοι θα συμμετάσχουν στην Χαρά της Ανάστασης!
Ο Οικουμενικός Πατριάρχης στον πανηγυρίζοντα Ναό της Αγ. Παρασκευής
Πικριδίου
-
Η Α. Θ. Παναγιότης ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος, χοροστάτησε
την Παρασκευή, 26η Ιουλίου 2024, στην Θεία Λειτουργία, στον πανηγυρίζοντα
Ι. Ν....
Πριν από 3 ώρες
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου