Για δεύτερη φορά Σουμελά και στην Παναγιά του Πόντου "εκ περάτων"! Εκεί, όπου νεκρανασταίνονται τα όνειρα και οι ελπίδες αναπτερώνονται! Ο Πατριάρχης του Γένους, "ωραίος ως Έλληνας" (κατά τον Εγγονόπουλο), εβόησε σήμερα ξανά ότι "νενίκηνται της φύσεως οι όροι" και οι πλεκτάνες της Ιστορίας, εννοώντας ότι οι καημοί μπορούν και πρέπει να μεταποιηθούν σε αναστάσιμη εμπειρία! Ακούστε τον στο βίντεο, που ακολουθεί:
Ο Οικουμενικός Πατριάρχης στον πανηγυρίζοντα Ναό της Αγ. Παρασκευής
Πικριδίου
-
Η Α. Θ. Παναγιότης ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος, χοροστάτησε
την Παρασκευή, 26η Ιουλίου 2024, στην Θεία Λειτουργία, στον πανηγυρίζοντα
Ι. Ν....
Πριν από 4 ώρες
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου