Η Φωτεινή μας, πριν τις πασχαλινές λιχουδιές που προετοιμάζει, έχει να στομώσει την οικογένεια για την περίοδο της νηστείας που υπολείπεται. Προς τούτο, εποίησε κουλουράκια δύο ειδών: Μουστοκούλουρα ευωδιαστά και Κρασοκούλουρα μεθυστικά!!! Σημειωτέον, το κρασί των δεύτερων κουλουρακίων είναι γλυκό (π.χ. μαυροδάφνη), οπότε δεν χρειάστηκε καθόλου ζάχαρη! Διαλέξτε και πάρτε!!! Μακάρι να είσασταν κοντά, ώστε να μην περιοριζόμαστε στο εικονικό κέρασμα! Καλό Μεγαλοβδόμαδο! Καλή Ανάσταση!
Ο Οικουμενικός Πατριάρχης στον πανηγυρίζοντα Ναό της Αγ. Παρασκευής
Πικριδίου
-
Η Α. Θ. Παναγιότης ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος, χοροστάτησε
την Παρασκευή, 26η Ιουλίου 2024, στην Θεία Λειτουργία, στον πανηγυρίζοντα
Ι. Ν....
Πριν από 3 ώρες
1 σχόλιο:
Όλα τέλεια! Μέχρι το Λονδίνο έφθασαν οι ωραίες μυρωδιές!
Συγχαρητήρια στη Φωτεινή!
Με το καλό και η Αγία Ανάσταση!
Δημοσίευση σχολίου