Μας ξεσήκωσε ο επιφανειακός σεισμός σήμερα τα χαράματα (5:12:55), μεγέθους 4.9, ο οποίος προήλθε από τα ανοιχτά του Κεριού Ζακύνθου. Λόγω του μικρού βάθους (περί τα 3 χιλιόμετρα) και της γειτνίασης με την εστία του (11,5 χιλιόμετρα από την πόλη μας), τον αισθανθήκαμε ιδιαιτέρως! Δεν είναι βέβαια ο πρώτος, μήτε ο τελευταίος. Απλώς, μακριά και... αγαπημένοι!
Ο Οικουμενικός Πατριάρχης στον πανηγυρίζοντα Ναό της Αγ. Παρασκευής
Πικριδίου
-
Η Α. Θ. Παναγιότης ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος, χοροστάτησε
την Παρασκευή, 26η Ιουλίου 2024, στην Θεία Λειτουργία, στον πανηγυρίζοντα
Ι. Ν....
Πριν από 2 ώρες
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου