Στον τόπο μας η συγκομιδή σπαραγγιών αποτελεί μιαν υπέροχη ενασχόληση πολλών, κατά τους ανοιξιάτικους μήνες κυρίως. Κάποιες φορές όμως, έστω και στην απαρχή του φθινοπώρου, ξεγελιούνται και κάνουν την παρηγορητική παρουσία τους εδώ κι εκεί. Τα σπαράγγια που αποτυπώσαμε ανωτέρω συλλέχτηκαν σήμερα, πριν λίγο (πρωί 21ης Σεπτεμβρίου 2016) στο Μπανάτο της Ζακύνθου. Πολύ πρόωρα γι' αυτά, τέσσερις μήνες νωρίτερα! Όμως άξια επισήμανσης! Χαρείτε τα!!!
Ο Οικουμενικός Πατριάρχης στον πανηγυρίζοντα Ναό της Αγ. Παρασκευής
Πικριδίου
-
Η Α. Θ. Παναγιότης ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος, χοροστάτησε
την Παρασκευή, 26η Ιουλίου 2024, στην Θεία Λειτουργία, στον πανηγυρίζοντα
Ι. Ν....
Πριν από 3 ώρες
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου