Παρά το ότι ο πόλεμος στην Ουκρανία μαίνεται, οι Ουκρανοί προσπαθούν να χαμογελάσουν, καθώς η ζωή πάντα προχωρεί, προσπαθώντας -ούτως ή άλλως- να ξεγελάσει και να υπερβεί τον θάνατο. Έτσι, σήμερα, ο έγκριτος δημοσιογράφος Κώστας Ονισένκο, με τον διερευνητικό φακό του, μας προσφέρει όχι αποτρόπαιες στιγμές από τα χαρακώματα, αλλά χαμογελαστά και ηλιόλουστα πρόσωπα από την πρωτεύουσα Κίεβο, αποδεικνύοντας ότι η Ζωή και το Χαμόγελο πάντα υπεροσχύουν του Θανάτου και του Θρήνου. Το Κίεβο, σημειωτέον, έξηγεί ο Ονισένκο, έχει καλή αντιαεροπορική προφύλαξη με πάτριοτ κι έτσι δεν είναι τόσο εύκολο να βληθεί από τους πουτινικούς πυραύλους!
Ο Οικουμενικός Πατριάρχης στον πανηγυρίζοντα Ναό της Αγ. Παρασκευής
Πικριδίου
-
Η Α. Θ. Παναγιότης ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος, χοροστάτησε
την Παρασκευή, 26η Ιουλίου 2024, στην Θεία Λειτουργία, στον πανηγυρίζοντα
Ι. Ν....
Πριν από 2 ώρες
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου