Εσπέρας 8ης Δεκεμβρίου 2023, στην πόλη της Ζακύνθου και δη στο Μουσείο Σολωμού και Επιφανών Ζακυνθίων. Φωτογραφίες από την έναρξη του Συνεδρίου "Χαίρε, ω, χαίρε Ελευθεριά", υπό την αιγίδα της Προέδρου της Δημοκρατίας Κατερίνας Σακελλαροπούλου, σε συνδιοργάνωση του Μουσείου Σολωμού και Επιφανών Ζακυνθίων και της "Ιονικής Ακαδημίας 1808", 200 χρόνια μετά την συγγραφή του "Ύμνου εις την Ελευθερίαν" του Διονυσίου Σολωμού.
Ο Οικουμενικός Πατριάρχης στον πανηγυρίζοντα Ναό της Αγ. Παρασκευής
Πικριδίου
-
Η Α. Θ. Παναγιότης ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος, χοροστάτησε
την Παρασκευή, 26η Ιουλίου 2024, στην Θεία Λειτουργία, στον πανηγυρίζοντα
Ι. Ν....
Πριν από 3 ώρες
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου