![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi1CSKa5usvqkUJuEkSe_Cv1dzGwR6zuB7U2NjWbjrbFUYicLEWjpvlD9oy2rEbBdRPnUG-kXVeiteqdN-rj7ld8wPnHSEPEo-GupeRqBig28Sv-HsYX_nMQ7TkEd3sztAnbJvr5PRo4d0/s1600/DSCN1594X.jpg)
Σήμερα, Παρασκευή της Διακαινησίμου, εορτή της Ζωοδόχου Πηγής, πανηγύρισε ο περικαλλής ναός της Ζωοδόχου Πηγής στο γραφικό και ολάνθιστο προάστιο του Μπόχαλη, πάνω ακριβώς από την πόλη του Zante μας.
Το πρωί πραγματοποιήθηκε η Αναστάσιμη Αρχιερατική Λειτουργία, στην οποία φέτος προΐστατο ο Επίσκοπος Φωτικής κ. Διονύσιος και στη συνέχεια η πατροπαράδοτη λιτανεία της ιεράς Καθέδρας της Παναγίας της Χρυσοπηγής στους δρόμους του χωριού, με τη συμμετοχή πλήθους προσκυνητών από τη Χώρα και τα γύρω χωριά!
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου