Τελευταία μέρα εργασίας σήμερα, για το 2012, στη Νότιο Αφρική. Εκεί, έχοντας μάλιστα καλοκαίρι, όλοι αργούν, φεύγοντας για τις καλοκαιρινές διακοπές τους. Ο φίλος αναγνώστης τού περιοδικού μας και Ζακυνθινός τού Γιοχάνεσμπουργκ, Κώστας Μαυρόπουλος, πάλαι ποτέ δάσκαλος και τώρα εργοστασιάρχης, μάς χαιρετά θερμά και μάς εύχεται για Καλά Χριστούγεννα, απ' την αυλή του ονομαστού εργοστασίου του, όπως παρασκευάζει χωνάκια παγωτού και εξάγει σε όλα τα γύρω κράτη! Αντευχόμαστε όλα τα Καλά!
Ο Οικουμενικός Πατριάρχης στον πανηγυρίζοντα Ναό της Αγ. Παρασκευής
Πικριδίου
-
Η Α. Θ. Παναγιότης ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος, χοροστάτησε
την Παρασκευή, 26η Ιουλίου 2024, στην Θεία Λειτουργία, στον πανηγυρίζοντα
Ι. Ν....
Πριν από 2 ώρες
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου