Παρά τα μικρά ξεσπάσματα του Χειμώνα που ξεψυχάει ασθμαίνοντας, παρά τα νυκτερινά κρύα, η Άνοιξη -πονηρούλα- επελαύνει κι εφέτος, η δε νίκη της είναι προδιαγεγραμμένη εκ προοιμίου! Το φως γίνεται γοερότερο, αυξαίνοντας μέρα με την ημέρα, ο δε Μάρτιος αποφασισμένος και χαμογελώντας μας ολοένα εφ' ώ ετάχθη, μας υπόσχεται Απρίλιο σπουδαίο! Οι φωτοστιγμές, που αποτυπώσαμε, μαρτυρούν περίφημα για τα όσα προαναφέρθηκαν!!!
Ο Οικουμενικός Πατριάρχης στον πανηγυρίζοντα Ναό της Αγ. Παρασκευής
Πικριδίου
-
Η Α. Θ. Παναγιότης ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος, χοροστάτησε
την Παρασκευή, 26η Ιουλίου 2024, στην Θεία Λειτουργία, στον πανηγυρίζοντα
Ι. Ν....
Πριν από 6 ώρες
1 σχόλιο:
η άνοιξη ήρθε, μας το έδωσες να το καταλάβουμε με τις καταπληκτικες σου φώτο!
Δημοσίευση σχολίου