Η Άνοιξη έχει παλινωδίες: Ενώ κάνει κάθε οργιαστική προσπάθεια να ισχύσει και να κυριαρχήσει -θα το καταφέρει τελικά, ως γνωστόν- ο καιρός μάς τα χαλάει. Μικροβροχές, μπουμπουνητά σήμερα το δειλινό στον μικρό τόπο μας, αλλά εμείς, απτόητοι, μαζεύαμε οβρίες, σπαράγγια και τα εναπομείναντα κουρκουτζέλια ανά τους όχτους και τους καλαμιώνες της περιοχής μας! Όλο αυτό έχει την ομοργιά του πάντως! Για το λόγου το αληθές, οι ανωτέρω φωτογραφίες!
Ο Οικουμενικός Πατριάρχης στον πανηγυρίζοντα Ναό της Αγ. Παρασκευής
Πικριδίου
-
Η Α. Θ. Παναγιότης ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος, χοροστάτησε
την Παρασκευή, 26η Ιουλίου 2024, στην Θεία Λειτουργία, στον πανηγυρίζοντα
Ι. Ν....
Πριν από 4 ώρες
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου